HomeO klubie

Klub Sportowy „BARAKUDA” powstał w kwietniu 2011 roku. Od tego momentu dynamicznie się rozwija. Zarówno w zakresie ilości zrzeszonych zawodników, zwiększonej ilości godzin treningowych jak również w zakresie poziomu sportowego. Osiągane wyniki przez naszych zawodników pozwalają im już na włączenie się do rywalizacji z klubami zrzeszonymi w Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związku Pływackim. Nasi zawodnicy mogą pochwalić się również zdobytymi medalami na zawodach ogólnopolskich oraz rangi Mistrzostw Polski.

Klub współpracuje również z innymi klubami, przede wszystkim z KS Neptun Sokołów Podlaski ,UKS Delfin Garwolin i PUKS Orka Ostrów Mazowiecka czego wspólnym efektem jest organizowany Mityng Pływacki w czasie którego dochodzi do rywalizacji drużynowej pomiędzy klubami. Współpracujemy również z młodymi pływakami z partnerskiego miasta Telsai na
Litwie. W roku 2014 gościliśmy w swoich domach 14 z nich oraz 2 trenerów. Wspólne treningi, spotkanie integracyjne i start w finałowej rundzie IV Grand Prix to efekt tego spotkania. Natomiast w dniach 18-19.12.2014r. grupa ok 20 naszych zawodników wzięła udział w zawodach „Telsiu Rajonu Plaukimo Pirmenybiu” w Telsai na Litwie.

Największym sukcesem 2016 roku było zakwalifikowanie się Aleksandry Wąsak do finałów B na 50 m i 100 m stylem klasycznym podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14 letnich rozgrywanych w Olsztynie. Ostatecznie Aleksandra zajęła 17 miejsce na 50 m stylem klasycznym i 19 miejsce na 100 m stylem klasycznym. Ponadto Aleksandra Radomińska zajęła
12 miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Triathlonie rozegranych w Sławnie. W 2017 roku największym sukcesem było zajęcie przez Aleksandrę Wąsak 8 miejsca na 50 m stylem klasycznym i 17 miejsca na 100 m stylem klasycznym podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie oraz zajęcia przez Mikołaja Dominowskiego 2 miejsca na 100 m stylem motylkowym podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Płocku. W roku 2017 rozpoczęła działalność sekcja triathlonu, aquathlonu i duathlonu. Nasi zawodnicy po uzyskaniu licencji Polskiego Związku Triathlonu przystąpili do
współzawodnictwa w ramach Pucharu Polski. Wystartowaliśmy w zawodach Elemental Tri Series w Olsztynie, Augustowie, Blachowni i Białymstoku. Ponadto Arkadiusz Marczak w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Kozienicach zajął 18 miejsce.

W roku 2018 do największych sukcesów klubu należało zdobycie wicemistrzostwa Polski Młodzików w Duathlonie przez Wiktorię Wróbel. Ponadto w cyklu Grand Prix Polski w Aquathlonie Radosław Marczak zajął 3 miejsce a Wiktoria Wróbel miejsce czwarte. W Pucharze Polski w triathlonie Wiktoria Wróbel dwukrotnie stawała na podium. W zorganizowanej w roku szkolnym 2017/2018 bezpłatnej nauce pływania wzięło udział prawie 55 dzieci z roczników 2010-2011, a w rozpoczętym kursie na rok szkolny 2018/2019 bierze udział około 45 dzieci z roczników 2011-2012. We wrześniu 2018 roku klub podpisał umowę z trenerem pływania z 30 letnim doświadczeniem zdobytym podczas prowadzenia zawodników na Ukrainie, Rosji i w Turcji,
Panem Serhiejem Bilitiukiem. Zatrudnienie tego szkoleniowca znacznie podniosło poziom sportowy grupy przygotowującej się do Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu.

Klub Sportowy „BARAKUDA” w swojej działalności statutowej realizuje następujące zadania:
1. Popularyzacja pływania i sportów wielodyscyplinarnych (aquathlon, duathlon i triathlon) wśród dzieci i młodzieży jako dyscyplin wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych.
2. Doskonalenie technik pływackich w stylu dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym u dzieci i młodzieży.
3. Podnoszenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie przebywania i korzystania z kąpielisk i sportów wodnych w czasie wolnym poprzez podnoszenie umiejętności pływackich i podnoszenia świadomości zagrożeń związanych z wodą.
4. Podnoszenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na rowerach w ruchu drogowym poprzez poprawę techniki jazdy na rowerze.
5. Promowanie zdrowego stylu życia z uwzględnieniem rozwoju zainteresowań pływackich.
6. Korekcja wad postawy poprzez doskonalenie technik pływania stylem grzbietowym i dowolnym.
7. Organizacja współzawodnictwa sportowego na terenie Mińska Mazowieckiego poprzez organizację Grand Prix Mińska Mazowieckiego, Mityngu Pływackiego oraz Crosstriathlonu.
8. Udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez Warszawsko- Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki, Polski Związek Pływacki i Polski Związek Triathlonu.

ZARZĄD:

PREZES – Tomasz Radomiński