OgłoszeniaOtwarcie basenu

30/06/2020

Zakończył się rok szkolny 2019/2020, rok trudny ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa COVID-19. W tej wyjątkowej dla wszystkich sytuacji staraliśmy się wypracować jak najlepsze rozwiązania dla klubu i naszych zawodników. Największym problemem był i jest wciąż ograniczony dostęp do basenu, bez którego nasi pływacy nie są w stanie odpowiednio trenować.

Te możliwości, jakie były dla nas dostępne, wykorzystaliśmy. Sekcja triathlonu skupiła się na treningach lekkoatletycznych i kolarskich. Udało nam się nawet wystartować w zawodach MTB i biegowych. Dla sekcji pływackiej trenerzy od połowy maja prowadzili treningi ogólnorozwojowe z wykorzystaniem stadionu lekkoatletycznego oraz salki sportowej. Część z zawodników skorzystała z tej formy treningu, jednak było to tylko około 40 % naszych członków.

Niedawno pojawiła się informacja, że od 6 czerwca zostanie uruchomiony miejski basen. Niestety, procedura uruchomiania basenu po 3,5 miesiącach przerwy trwała prawie dwa tygodnie. Do tego doszła jeszcze cała procedura związana z przekształceniem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w spółkę miejską.

Z najnowszych informacji wynika, że basen powinien zostać uruchomiony 1 lipca. Dostęp do niego będzie jednak wciąż ograniczony przez wytyczne nałożone przez Główny Inspektorat Sanitarny. Na basenie może maksymalnie przebywać 50 osób, a na jednym torze basenu sportowego pływać mogą tylko 4 osoby.

Nie poddajemy się jednak i prowadzimy rozmowy o dopuszczeniu nas do treningów na basenie w czasie wakacji. Złożyliśmy propozycję, aby dać nam możliwość trenowania na 4 torach basenu pływackiego po to, by na trening mogło wejść 16 zawodników. Treningi te rozpoczęłyby się od 6 lipca i prowadzone byłyby dla zawodników wszystkich grup od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 9.00. Na treningu będzie zawsze 2 trenerów.

Gdy oficjalnie otrzymamy zgodę na treningi, niezwłocznie o tym poinformujemy.

Procedura wejścia na treningi:

Przed każdym tygodniem zawodnik, który będzie chciał uczęszczać na zajęcia, będzie musiał zgłosić się przez specjalny formularz. Jeżeli na dany tydzień zgłosi się mniej niż 16 osób, wszyscy będą mogli przychodzić codziennie na trening. Jeżeli zgłosi się więcej niż 16 osób, każdy otrzyma informacje, w jakie dni będzie mógł przyjść na trening. Procedura ta będzie powtarzana co tydzień. Na treningi można uczęszczać przez całe wakacje, jedynym ograniczeniem jest 16 osób na jedną godzinę.

Sprawa składek członkowskich wygląda następująco.

Osoby, które chodziły na zajęcia ogólnorozwojowe w maju i czerwcu, płacą 50 % składki. Jeżeli ktoś wpłacił pełną składkę, nadpłata zostanie przepisana na kolejne miesiące. Jeżeli basen ruszy od lipca, to zawodnicy, którzy będą chodzić na treningi w tych miesiącach, płacą już pełną składkę za miesiąc.

ZAPRASZAMY DO GRUPY

na Facebook'u i Instargamie