ZawodyAquathlon Pościgowy w Siedlcach

11/03/2019

Zawodnicy sekcji triathlonu w sobotę, 9 marca 2019 roku rozpoczęli rywalizację w Grand Prix Polski w Aquathlonie Pościgowym. Pierwsza runda została przeprowadzona w Siedlcach. Pływanie odbyło się na basenie przy Szkole Podstawowej nr 8 a trasy biegowe zlokalizowane były wokół Zalewu nad Muchawką. Zawody udało się przeprowadzić przed nadciągającym deszczem jednak w bieganiu przeszkadzał bardzo mocno wiejący porywisty wiatr.
Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, padło dużo dobrych wyników a dwoje z nich znalazło się na podium.
W kategorii Dzieci K10, 3 miejsce po super biegu zajęła Ania Szylberg natomiast w kategorii Młodzik K14, 2 miejsce wywalczyła Wiktoria Wróbel. Pomimo strat na pływaniu dziewczyny bardzo dobrze pobiegły i bardzo niewiele zabrakło aby zajęły wyższe miejsca.
Bardzo dobrze wypadł również w kategorii Dzieci M10 Maksymilian Staska, który po pływaniu zajmował 2 miejsce, jednak na biegu po walce do samej mety zajął najgorsze dla sportowca miejsce 4.
Być może na dobre wyniki wpływ miało spotkanie do którego doszło w trakcie zawodów. Mianowicie mieliśmy okazję spotkać się z wybitną polską lekkoatletką. Odwiedziła nas trzykrotna olimpijka, medalistka mistrzostw świata i europy, wielokrotna medalistka mistrzostw polski, wspaniały sportowiec Lidia Chojecka-Leandro.
A już za tydzień kolejna okazja aby poprawić swoje rezultaty podczas kolejnej rundy, która zostanie przeprowadzona w Rzeszowie.
Dziękujemy za zdjęcia Katarzyna Zawadka i Darek Sikorski.